Hoş geldiniz, Teknodestek Soru&Cevap sistemi sizlere sorularınızın diğer üyelerimiz tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar. Eğer isterseniz canlı destek almak için 11820 Teknoloji Destek Hattını arayabilirsiniz.

Ekranımın sarı olması

0 oy
13 Eylül 2017 Bilgisayar kategorisinde Exymian (160 puan) sordu
Merhaba arkadaşlar ve soruma göz atanlar , başlıkta gördüğünüz gibi ekranım sararıyor.Ekranın kablolarıyla alakası felan yok oraya baktım sorun yok,ayrıca ekran sarı iken fare imlecinin rengi gene aynı ve bilgisayar açılırken çıkan yazılar renkler felan hepsi normal ama ekran gene hafif sarı.Gamma ayarlarıdır dedim ayarlar gayet normal değiştirirsem daha kötü oluyor yani gamma ayarlarında da sıkıntı yok.Bu sorunu ancak tam ekran bir oyunu birkaç kere alt tab'layarak düzeltebiliyorum ancak bu sefer düzelmiyor.Ekran sürücüsü güncel ona da baktım ve monitör ayarlarını fabrika ayarlarına da aldım.Sizce bu sorun neden oluyor ve çözümü nedir ?

Telefonum ile çektiğim bir resim,burada fare imleci ile google chrome'daki tab kısmındaki renk farkına bakın : https://gyazo.com/96211615ca8a078b58acd833e105aa9a

Sorun kendi kendine oluşuyor gibi,windows 10 kullanıyorum 8 e fırsat olunca geri dönüş yapıcam.Ekranım Pavilion 22xi

1 cevap

+1 oy
13 Eylül 2017 bydadas (460 puan) cevapladı
13 Eylül 2017 Exymian seçti
 
En İyi Cevap
Merhaba, Windows 10'un Eylül güncellemesinde gece ışığı özelliği geldiğinden dolayı bu sorunu yaşıyor olabilirsiniz. Sorununuzun çözümü için "Araçlar" sayfasından "Sistem", "Sistem" sayfasından "Ekran" Ekran ayarlarından "Gece ışığı" nı kapatmanız yeterli olacaktır.
13 Eylül 2017 Exymian (160 puan) yorumladı
Ya sen adamsın adam.çok teşekkürler
Hoş geldiniz, Teknodestek sizlere sorularınızın diğer üyelerimiz tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar.
TeknoDestek TV'ye Abone Ol
...