Hoş geldiniz, Teknodestek Soru&Cevap sistemi sizlere sorularınızın diğer üyelerimiz tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar. Eğer isterseniz canlı destek almak için 11820 Teknoloji Destek Hattını arayabilirsiniz.

Bilgisayarı Güçlendirmek İçin Ekran Kartı

0 oy
10 Ağustos 2017 Bilgisayar kategorisinde CemalOkka (120 puan) sordu

Merhabalar, 

Bilgisayarımda Nvidia GeForce gt630 var. Battlefield 1 oynuyorum ancak performansı hoşuma gitmiyor. 

Sorum şu: Sadece ekran kartını değiştirerek çok net bir performans artışı alır mıyım? Neye göre ekran kartı almam gerek? Uyumluluk sorunu var mı?

1 cevap

0 oy
30 Ağustos 2017 FatihMehmetGüleryüz (660 puan) cevapladı
Merhabalar,

sadece ekran kartını değiştirmek çözüm sunmayabilir. öncelikle ram ve işlemcinizin yeterli seviyede olduğunu oyunun web sitesinden teyit etmeniz gerekiyor. maksimum sistem gereksinimlerini karşıladığını kesinleştirirseniz ekran kartını yükselterek istediğiniz performans artışını alabilirsiniz. ek olarak ekran kartları güç kaynaklarını da kullandığı için yükselteceğiniz ekran kartına mevcut güç kaynağınızın da yetip yetmediğini kontrol etmelisiniz. ekran kartı almaya gittiğiniz mağazaya yada bilgisayarcıya danışmanız faydalı olacaktır. ekran kartı alırken dikkat etmeniz gereken en büyük şey kaç BİT olduğudur. şuan piyasada 64 bit, 128 bit, 192 bit, 256 bit, 394 bit şeklinde ekran kartları mevcuttur.
Hoş geldiniz, Teknodestek sizlere sorularınızın diğer üyelerimiz tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar.
TeknoDestek TV'ye Abone Ol
...