Hoş geldiniz, Teknodestek Soru&Cevap sistemi sizlere sorularınızın diğer üyelerimiz tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar. Eğer isterseniz canlı destek almak için 11820 Teknoloji Destek Hattını arayabilirsiniz.

İnternet kopması

0 oy
21 Temmuz 2017 Bilgisayar kategorisinde blueroy (120 puan) sordu
2-3 ay öncesine kadar vodafone internet kullanıyodum evimde. Türk Telekoma geçiş yaptım. Eskiden hiçbir sorun yokken geçiş yaptığımdan beri sorun yaşıyorum. Wi-fi ile bağlanıyorum laptopumdan. İnternet 5 tık çekerken bi anda 1 tık gücüne düşüyo ve kesiliyo. Bu 4-5 dk da bir oluyo. Ne film izleyebiliyorum ne video. Telefonumdan ve tabletimden bağlandığımda böyle bir sorun olmuyo. Veya laptoptan başka bi wifi ye bağlandığımda da olmuyo. Sadece evdeki modemime laptoptan bağlandığımda bu sorun oluyo. Kimi zaman 2-3 gün boyunca hiç olmuyo bu sorun. Kimi zaman da 1 hafta boyunca 5 dk da bir kesiliyo. Ttneti aradığımda modeminiz vodafone dan olduğu için oluyo bizim modemimizi veya başka bi modem almanız gerekiyo dediler. Alırsam sorunum çözülcek mi diye sorduğumda garanti veremeyiz dediler. O yüzden boşu boşuna modem parası da vermek istemiyorum. Bu sorunu nasıl çözebilirim? Yardımınızı bekliyorum.

1 cevap

0 oy
25 Temmuz 2017 FatihMehmetGüleryüz (660 puan) cevapladı
Merhabalar,

öncelikle şu şekilde test etmenizi öneririm; eğer taşıma imkanınız varsa bir süre modemle aranızda duvar olmayacak şekilde internete giriniz. eğer bu süre de internet de kopma ya da sinyalde azalma görüyorsanız, anten Dpı yı yüksek olan bir modem almanızı öneririm. bunlara ek olarak, yaz aylarında ya da modemin dar bir yerde olmasından dolayı yüksek ısıdan kaynaklanan kopmalarda söz konusu olabilir. bu iki sorunu ayırt ettikten sonra yeni modem ya da mevcut modemi daha açık bir alana çıkararak sorunuzu çözebilirsiniz. sorununuz çözülmez ise bu yorumun altına bildirebilirsiniz.
Hoş geldiniz, Teknodestek sizlere sorularınızın diğer üyelerimiz tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar.
TeknoDestek TV'ye Abone Ol
...